Seyahat

Yılbaşında Nereye Gidilir ? Yılbaşı Gidilecek Yerler

Yılbaşında Gidilecek Yerler

Yılbaşında Nereye Gidilir sorusu için artık tam zamanı, siz de daha fazla geç kalmadan kararınızı verin ve yılbaşını özel yerlerde geçirin.

Tatlısıyla, acısıyla bir yıl daha bitiyor. 2017’ye veda ederken, 2018’i de kutlamalarla karşılamak gerekir. Yılbaşı, tüm dünya için umut, mutluluk, heyecan ve yeni bir başlangıç demek. Geçmişi geride bırakıp, yeni bir sayfa açmak için yılbaşında gidilecek yerleri sizin için listeledik.

 1. Yılbaşında Amsterdam, Hollanda
  Amsterdam’da yılbaşı demek, en başta Dam Meydanı’nda toplanmak demek. Kalabalığa havai fişekler ve çatapatlar eşlik ediyor. Saat 12 olduğunda ise yanınızdaki kişiye dikkat edin deriz. Tanıdık tanımadık demeden, yeni yılın ilk saniyelerinde yanındakiyle öpüşmek, bu şehirde oldukça yaygın bir durum!
 2. Yılbaşında Barcelona, İspanya
  Avrupa’nın en kozmopolit ve sofistike şehirlerinden olan Barcelona, yılbaşını peri masallarındaki gibi karşılamak isteyenlere sesleniyor. Işıl ışıl sokaklar, Gaudi’nin Sagrada Familia’sı başta olmak üzere renk renk aydınlatılan binalar ve rengarenk bir şehir, saat 12’yi gösterdiğinde, İspanyollarla birlikte ağzınıza bir düzine üzüm atmayı unutmayın.
 3. Yılbaşında Roma, İtalya
  İşte sokak gösterilerinin hakkının verildiği bir yılbaşı kenti, Roma. Tarihi Ortaçağ’a dayanan Trastevere Bölgesi, insanı zaman yolculuğuna götüren sokak gösterileri, İtalyan şampanyası Prosecco ve saat 12’yi vurduğunda gökyüzünü aydınlatan havai fişekler… İtalyanların yeni yılda şans getirdiğine inandıkları kırmızı iç çamaşırlarınız olmadan, bu şehre adım atmayın!
 4. Yılbaşında Prag, Çek Cumhuriyeti
  Avrupa’nın en zarif şehirlerinden biri olan Prag’taki yılbaşı kutlamaları, diğer şehirlere göre biraz daha geleneksel. Hristiyan kültüründe ‘Silvester’ olarak bilinen yılbaşı arifesinde, aile bireyleri bir araya geliyor ve yeni yılın gelişini kutluyorlar. Bu gelenek, Charles Köprüsü altında havai fişekler eşliğinde gerçekleşiyor.
 5. Yılbaşında Moskova, Rusya
  Her yıl, yılbaşına günler kala yağan karın bembeyaz bir örtüyle kapladığı Moskova sokakları, romantik bir kutlama için güzel bir adres. Şehirde, etkileyici mimari yapılarla bütünleşen karın masalsı görüntüsü insanı baştan çıkarıyor. Moskova’da kutlamalar için toplanma merkezi ise Kızıl Meydan.
 6. Yılbaşında İzmir, Türkiye
  Türkiye’nin Batı’ya açılan penceresi İzmir’de yaklaşan yeni yılla birlikte sokaklar ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor. Kentin meydanları süslenirken, geleneksel yeni yıl konseri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşiyor.
 7. Yılbaşında Belgrad, Sırbistan
  Avrupa’da vizesiz gidilen yerlerden Sırbistan’ın başkenti Belgrad, her yıl daha fazla ilgi gören destinasyonlar arasında. Çok güzel eğlence mekanlarında, ucuz ve nitelikli hizmet alıp, bütün yılın stresini geride bırakmak mümkün.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +