Teknoloji Wordpress

WordPress Cloudflare Ücretsiz SSL Kurulumu

Cloudflare SSL Wordpress Kurulumu

Dijital ortamı kullanan herkes verilerinin gizliliğine önem vermeye başladılar, bu yüzden de size wordpress cloudflare ücretsiz SSL kurulumu yapmak için bir konya escort makale hazırladık. Web sitelerinin SSL Sertifikası desteğinin olması çok önemli bir hale geldi.

Hem yukarıda bahsettiğimiz sebepten hem de Google’ın arama motoru algoritmaları SSL sertifikası olmayan web sitelerini artık ön plana çıkarmamaya başladılar. Kısacası Dijital Dünya’da daha çok var olmak için kişisel ve ya kurumsal bir siteniz varsa artık SSL sertifikası almanız kaçınılmaz oldu.

Web sitenizin alt yapısı wordpress ise Cloudflare sayesinde ücretsiz bir şekilde SSL Sertifikasına sahip olabilirsiniz. WordPress SSL sertifikası nasıl kurulur adımları aşağıdadır;

  • Cloudflare Hesabı Oluşturma

Öncelikle Cloudflare SSL Sertifikasını kullanmak istiyorsanız Cloudflare sitesine üye olmanız gerekli. Aşağıda verdiğimiz Cloudflare Üyelik linkinden kayıt olabilirsiniz.

Not: Cloudflare ücretsiz SSL sertifikası kullanmak isterseniz her hesaba sadece bir site tanımlayabiliyorsunuz.

Cloudflare Üyelik Linki: https://www.cloudflare.com/

  • Cloudflare Site Tanımlama

Hesabınızı oluşturdunuz, artık Cloudflare üzerinden sitenizin adresini karşınıza çıkan ekrana yazmanız gerekiyor. Daha sonra size iki adet NameServer Yani NS Kaydı verecek ve kendi hosting panelinizden bu size verilen Cloudflare NS kayıtlarını girip kayıt etmeniz gerekiyor.

Daha sonra bu işlemleri yaptığınızda sizden birkaç saat istiyor ve Cloudflare NS kayıtlarını alıyor. Birkaç saat sonra kontrol ettiğinizde artık siteniz Cloudflare üzerinden kendi hostinginize bağlı olarak çalışacaktır.

  • Cloudflare Flexible SSL Aktif Etmek

Cloudflare hesabınızda Crypto sekmesinde yer alan SSL kısmında Flexible seçeneğini seçiyorsunuz.

  • WordPress Cloudflare SSL Ayarları

WordPress’te Cloudflare Flexible SSL’i kullanabilmek için 2 tane eklentiye ihtiyacınız var.

  • Cloudflare Flexible SSL
  • WordPress HTTPS (SSL)

Yukarıdaki 2 eklentiyi kurduktan sonra WordPress yönetim panelinizden HTTPS menüsüne tıklayarak Proxy ayarını YES olarak işaretliyor ve “Save Changes” diyerek değişiklikleri kaydediyorsunuz.

WordPress panelinizden Ayarlar > Genel menüsüne tıklayarak site adresinizdeki http kısımlarını https ile güncelliyorsunuz.

Buraya kadar size anlatılan herşeyi yaptıysanız sitenizin SSL sertikası aktif hale gelmiş olmalı.

  • Cloudflare Page Rules Ayarları

Cloudflare kullanıcı panelinizden üstte yer alan Page Rules sekmesine geçerek açılan sayfada Create Page Rules butonuna tıklamalısınız. Karşınıza bir ekran gelecek ve burada URL kısmına http://*sitenizinadi.com.tr* şeklinde site adresinizi yazıyorsunuz. Sonrasında Add a Setting diyerek Always Use HTTPS seçeneğini seçip Save and Deploy butonuna basarak yaptığınız işlemleri kayıt ediyorsunuz.

WordPress Cloudflare Ücretsiz SSL Kurulumu işlemlerini doğru bir şekilde tamamladığınızda tarayıcınızda sitenizi ziyaret ettiğinizde https protokolünü aktif olarak görürsünüz.

“Bu siteye bağlantınız gizli” gibi bir mesajla güvende olduğunu söylemeli.

Tüm bu işlemleri yaptıktan bir süre sonra sitenizde stil veya görsellerin açılmaması gibi sorunlar olabilir. Bu dosyaların linklerini de HTTPS ile yapılandırılması gerekebilir.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

1 Yorum

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +