Bu yıl sevgililer günü hafta içine denk geliyor ancak sevgiyi hissedenler için her gün sevgililer günüdür dedik ve sizin için Türkiye’de Sevgili İle Gidilecek En Romantik Yerler ( Sevgililer Günü ) listesini hazırladık.

Nevşehir – Kapadokya


Sevgili ile gidilecek en romantik yerlerin başında bizce Kapadokya geliyor. Perslerin “Güzel Atlar Ülkesi” olarak adlandırdığı Kapadokya’da taş otellerde kalmak, Kapadokya şaraplarından içmek, gün doğumunu balon ile havadan izlemek kadar romantik ne olabilir. Eğer daha önce gitmediyseniz bu sevgililer günü için değerlendirmenizi öneririz.

Bolu – Abant


Abant bizce yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da çok keyifli bir rota. Bir ev kiralayıp ya da otellerinde kalıp şömine başında şarabınızı içip, sevgilinizle romantik anlar geçirebilirsiniz.

Uludağ – Bursa


Eğer biz sadece romantik bir çift değil aynı zamanda eğlenceyi de seviyoruz diyorsanız sizin için önerimiz Uludağ olacaktır. Hele kış aylarında en çok tercih edilen rotaların başında geliyor. Hem kayak yapıp hem de kar üstünde mangalda sucuk ve sıcak şarap keyfi yapabilirsiniz. Hele birde yanınızda sevgiliniz olursa sizce de çok keyifli  olmaz mı ?

Amasra


Farklı coğrafi yapısı ve atmosferi ile sizin de gönlünüzde yer edinecek Amasra’da sevgilinizle güzel bir hafta sonu geçirebilir, akşam yemeğinde sohbet eşliğinde balık yiyebilirsiniz.

Bodrum


Yazın olduğu kadar kışında bolca ziyaretçiyi ağırlayan Bodrum, sevgiliniz ile gitmek isteyeceğiniz ve eminiz bizim kadar memnun kalacağınız bir şehir olacak. Şehirde gezilecek çok yer var. Çarşısında gezip, güzel ve taze balıklarından yiyebilir, sahilinde elele yürüş yapabilirsiniz.

Ayvalık – Cunda Adası


Gidip de beğenmeyen insana biz denk gelmedik. Kendine has atmosferi ile eminiz sizi de kendisine hayran bırakacak. Rakı, balık ve mezeler eşliğinde güzel yemekler yiyip sevdiğinizle hoş sohbetler edeceğinizden eminiz.

Safranbolu


Biz sadece yemek yiyip farklı yerde kalmak istemiyoruz derseniz size önerimiz kültür gezisi de yapabileceğiniz Safranbolu’ya bir gezi planlamanızdır. Sevdiğiniz ile tarihte bir yolculuk yapmak harika olmaz mı?

İstanbul


Tabi ki sevgili ile gezilecek ve sevgililer günü kutlanacak yerler arasına İstanbul’u almasak olmazdı. İstanbul eşsiz deniz manzarası ve büyülü atmosferi ile en romantik şehirler arasında önde gelir. Kız Kulesi’de romantik bir yemek, güzel bir Boğaz turu, Ortaköy sahilde elele yürüyüş gibi bir çok seçeneğiniz olabilir. Tercihleriniz arasına İstanbul’u eklemeyi unutmayın deriz.

Bozcaada


Sakinliği ve huzuru ile her mevsim tercih edilen bir yer olan Bozcaada’da sevgililer günüde bir başka keyifli olur. Kafanızı dinleyebileceğiz, baş başa vakit geçirebileceğiniz, deniz kenarında güzel deniz manzarası eşliğinde balık yiyebileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Meşhur Bozcaada şaraplarından içmeden dönmeyin deriz.

İzmir


Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan İzmir bizce sevgili ile bir başka güzel olur. Gönlünüze göre bir tatil yapabileceğiniz eşsiz şehirlerden biri olan İzmir’i de seçenekleriniz arasına ekleyin deriz.

Bizce sevgili ile gidilen her yer güzeldir yeter ki gönüller bir olsun 😉
Yukarıda saydığımız Türkiye’de Sevgili İle Gidilecek En Romantik Yerler ( Sevgililer Günü) listesine birçok şehir ekleyebiliriz. Sizin de aklınıza gelen önerileriniz varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +