Seyahat severler merhaba bugün blog tanıtımında “ Rotanereye.com Seyahat Blogu ”  sahipleri Bora Bey  ile aşağıdaki röportajı gerçekleştirdik .

Öncelikle biraz Rotanereye.com Seyahat Blogundan bahsedelim: Bora Bey ve Cansu Hanım yaptıkları seyahatleri, seyahat yapmanın ipuçlarını ve gittikleri gezdikleri yerlerin olumlu ve olumsuz yanlarını paylaştıkları  insana seyahat etmek konusunda ilham veren bir site olarak ön plana çıkmaktadır.

Şimdi Bora Bey’in kendilerini ve bloglarını anlattıkları röportajımıza geçelim. Keyifli okumalar dileriz 😉

Merhaba Bora Bey, öncelikle bu röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Blogger olmak dışında mesleğiniz ve yaptıklarınız hakkında bize kısaca bilgi verebilir misiniz?

Ben(Bora) hastane sektöründe CRM tarafında çalışıyorum. Eşim(Cansu) ise araştırma sektöründe global bir firmada pazar araştırma işi yapıyor. Yaptığımız işlerin hobi olarak uğraştığımız sehayat blogu tarafı ile bir bağlantısı yok.

3 yıllık evliyiz ve İstanbul’da yaşıyoruz. Beyaz yakalı çalışanlar olarak her fırsatı seyahate çevirerek planlama yapıyoruz. Hedefimiz her ay ama yakın ama uzak hiç gitmediğimiz bir yeri görmek. Mümkün olduğunca bunu başarmaya çalışıyoruz.

Blogger olmaya nasıl karar verdiniz? Sizi blogger olmaya yönlendiren nedenler nelerdir?

Eşim ile daha flört dönemlerinde bile sürekli seyahat hakkında konuşurduk. İkimizin de içinde ukde olan yapamadıklarımız vardı. Mesela Erasmus, Interrail gibi.. Daha balayı tatilini planlamadan, evlendikten sonraki aylar için 3 farklı yere uçak biletmiz vardı. Fakat blog planı ilk başlarda hiç aklımızda yoktu.

Bir gün Cansu ben blog açtım seyahat notlarımı yazmak istiyorum dedi. İlk başlarda çok üstüne düşmedik fakat sonradan içerisine çekti bizi. Kendi alan adımızı alalım, Instagram hesabımız olsun, Youtube olsun derken seyahatlerin yanında tüm deneyimlerimizi de hemen hemen her mecrada paylaşabileceğimiz bir alt yapıya sahip olduk. Hem kendimiz için bir arşiv olsun, hem de bizim gibi seyahat etmeyi seven ya da sevmeyenler için bir ilham kaynağı, rehber olsun istedik.

Bize bloğunuzu birkaç cümle ile tanımlar mısınız?

En temelde gezi rehberi niteliğinde bir blog sahibiyiz. Gittiğimiz yerlerde tüm deneyimlediklerimizi objektif olarak anlatıyoruz. Objektifliğin altını özellikle vurgulamak istiyoruz. Gittiğimiz yerlerin sadece güzel yanlarını değil olumsuz yanlarını da göstermeye çalışıyoruz. Tüyolar vererek hem zaman planı hem de maddi plan yapmalarına rehberlik etmeyi amaçlıyoruz.  Blog içeriğinde ise yurtiçi, yurtdışı ve İstanbul semt gezilerimize ait paylaştığımız yazılarımız yer alıyor.

Blogger olarak bu yolda hedefleriniz nelerdir?

Her şeyden önce seyahat blogger’ı olarak ilk hedefimiz gezip görmedik yer bırakmamak. Çünkü her seyahatte içimizi kemiren farklı arayışlarla geri dönüyoruz. Bir yere gittik diyelim fakat orada öğrendik ki 2 saat mesafede x köyü var ve müthiş bir güzelliğe sahip. Hep aklımızda orası yer ediniyor. Mevcut seyahat içerisinde bile bir sonraki gezinin planlarını yapıyoruz.

Diğer hedefimiz ise paylaşım yaptığımız içerik çeşitliliğini ve kalitesini daha da arttırmak. Biz de zaman geçtikçe farklı farklı deneyimler ediniyoruz ve sunuş kalitemiz ile birlikte faydalı içeriklerimiz de artıyor.

En son olarak, keyif aldığımız bu yaşam biçimini işimiz haline getirmek ve önümüzdeki dönemlerde seyahat ile ilgili işler yaparak hayatımızı sürdürmek.

Blogger olmak isteyenlere onları yönlendirecek birkaç tavsiye verebilir misiniz?

Tabii ki herkesin yol ve yöntemleri farklıdır. Bizim verdiğimiz olumlu veya olumsuz tavsiyeler başkası için kolay veya çok zor gelebilir. Öncelikle bizim de blog faaliyetlerimiz başlayalı çok uzun zaman olmadı ama göründüğü kadar kolay olmadığını söyleyebiliriz. Bize gelen bazı yorumlarda basite indirgemelere şahit oluyoruz. Yani ne olacak geziyorsunuz ve yazı yazıyorsunuz gibi basit bir iş olarak algılanıyor. Zaten yoğun iş temposu, sosyal hayat, ailelere zaman ayırma, kendinize zaman ayırma, ev işleri ve seyahatler derken blog için ekstra zaman kalmıyor. Çoğu zaman yazıları yetiştirmek için çok az uyku uyuyoruz. Seyahat blogger’ı olmak isteyenlere nacizane önerimiz tamamen objektif ve kendileri gibi olmaları.  En çok ne beğenilir, ne  popülerden ziyade kendilerine özgün bir tarz belirlemeleri. İçten, samini ve objektif bir dil kullanılması. Ayrıca gerçekten uzun süreli zaman ve emek isteyen bir iş olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Son olarak blogger severler sizi nereden takip edebilirler?

Her mecrada iyi kötü bir şeyler çıkartmaya çalışıyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yoğun bir hayat temposunda elimizden gelen maksimum performansla her alanda uğraşıyoruz. Paylaşım yaptığımız alanlar;

Blog sitesi: rotanereye.com

Facebook Sayfası İçin:  facebook.com/rotanereye/

Instagram Sayfası İçin: instagram.com/rotanereye

Youtube Sayfası İçin: Rota Nereye Kanalı

Bora Bey’e tekrar teşekkür ediyor, bloglarında ve yaşamlarında kendilerine başarılar diliyoruz.

Yeni bloggerlar ile tekrar karşınızda olmak dileğiyle.

Sizde ücretsiz blog tanıtımınızı bizimle yapmak isterseniz [email protected] adresinden veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca diğer Blog Tanıtımlarını incelemek isterseniz lütfen buraya tıklayın…

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +