Popüler Anne Bebek Blogları : En çok takip edilen  anne blogları
Daha önceki takip edilmesi gereken hobi blogları yazımızda sizin için el işi hobi bloglarını listelemiştik. Bu yazımızda da takip edilmesi gereken anne bebek bloglarını listelemek istedik. Anne bebek blogları özellikle son dönemde çok popüler olan ve fazlaca takip edilen blog kategorileri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.
Aşağıda listelediğimizdeki anne bebek blogları listesi dışında, sizde bir yeni anne bloguna sahipseniz ya da bildiğiniz öğretici bir en çok takip edilen anne blogu varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

1- Oyuncuanne.com(Şermin Çarkacı Yaşar): Başlarım Şimdi Anneliğe, Sihirli Değnek, Oyuncu Anne, Dedemin Bakkalı, Kötü Alışkanlıklara İyi Öneriler ve en son Tarihi Hoşça Kal Lokantası gibi birçok kitabı ile tanınan blogger ve yazar annedir. Çocukların gelişimine katkı sağlayacak ve eğlenceli oyun önerilerinde bulunuyor. Çocuğunuz için farklı oyun alternatifleri arıyorsanız ve kendisini merak ederseniz sosyal medya hesaplarından kendisini takip edebilirsiniz.

2- Slingomom.com: “Her bebek kucakta taşınmalı” diyen İrem Erdilek, bir blog sitesi açmış ve sling’in güzelliklerini diğer annelere anlatmak istemiş. Web sitesinde annelik dışında, güncel bilgiler, yemek tarifleri, güzellik-bakim gibi konularda da bilgiler bulabilirsiniz. Kendisini web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

3- Socialmom.com.tr: “ Annelere nasıl faydam dokunur” düşüncesiyle yola çıkan Çağla Düvenci Sönmez, sosyoloji mezunu, çocuk gelişimi ve psikolojisi üzerine kendini geliştirmiş, annelik sonrası bu bilgilerini ve deneyimlerini kendi bloğunda paylaşmak için blog sitesi açmıştır. Kendisini web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

4- Blogcuanne.com : “Annelik her zaman tozpembe değil” diyerek yola çıkan Elif Doğan’a ait blog sitesidir. Hem blog hem de kitap yazarı olan Blogcuanne, sitesinde hamilelik, doğum, yemek
gibi pek çok güncel konuya yer veriyor. Web sitesinde konuk yazarlara ve röportajlara yer vererek zengin bir web sitesi oluşturuyor. Blogcuanne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından
da takip edebilirsiniz.

5- Markaanne.com: Dergi editörlüğünden gelen geçmişi ile Derya Derinbay Taşdiken’in, annelik deneyimlerini paylaştığı ve uzman görüşlerine yer verdiği bir blog sitesidir. Ayrıca “Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsun ” sloganı ile sütü olmayan anneler için süt annesi bulunması gibi ciddi bir yardımlaşma hareketi yürütmektedir. Markaanne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

6- Alternatifanne.com: 2010 yılında Gülüş Türkmen tarafından kurulan site, kadın, çocuk, sağlık, kültür gibi birçok konu hakkında yazılar yazan uzman ve yazar kadrosu ile zengin içeriğe sahiptir. Anne blog siteleri içinde içerik bakımından dolu siteler listesinde kendisine en üst sıralarda yer verilebilir. Ayrıca Gülüş Türkmen’in “Anneliğin Ötesinde” isminde bir de kitabı bulunmakta. . Alternatifanne ’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

7- Momsblognote.com: Beril Bayındır blog sitesini neden açtığını “Bir sürü arkadaşıma bir sürü soru sordum.. Fakat çocuklu hayat o kadar koşturmalarla dolu ki insan yaşadığı birçok şeyi unutabiliyor. Ben unutmak istemedim. Yaşadığım bu harika mucizenin her anını ileride dönüp okumak, satır satır yaşamak ve içime çekmek dileğiyle momsblognote’u hayata geçirdim.” sözleri ile dile getirmiş. Site de Hamilelik, Doğum, çocuklu yaşam gibi birçok konuda içerik bulunmaktadır. momsblognote’u web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

8- Melinasmom.com: Merve Öztürk blog sitesini “Bu blog, benim gibi, nice zorluklar sonunda bebeğini kucağına almış veya kendine bir umut ışığı arayan anne aday adayları için kurulmuştur.” diye özetlemiş. Sitede tüp bebek başarı hikayeleri, yazarın kendi hikayesi ve uzman görüşleri yer almaktadır. Merve Öztürk ayrıca yaşam ve nefes koçluğu yapmakta ve kendisinin “Seni Beklerken: Bir umut hikayesi” isminde bir de kitabı bulunmaktadır. Melinasmom’ı web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

9- Kokoshanne.com: “Bakımı elden bırakmayan bir anneden notlar” sloganı ile yola çıkan Meltem Bicioğlu, blog sitesinde bakımlı annelere yönelik içeriklere yer vermektedir. Sitede alışveriş, gezi, güzellik, seyahat gibi kategorilerde yazılar bulabilirsiniz. Kokoshanne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

10- Güncelanne.com: “ Bir çocuk doktorunun annelik serüveni” sloganı ile yola çıkan Elif Pınar Çakır’ın blog sitesinde anne sağlığı, bebek ve çocuk beslenmesi, hamilelik ve doğum gibi konularda yazıları bulunmaktadır. Güncelanne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

11- Manyakanne.com: “Mükemmel anne yoktur, kendimizi kandırmayalım” sloganı ile yola çıkan Şebnem Seçkiner, blogunda anneliğin her türlü halini yazıyor. Site de oyun, aktivite, beslenme, sağlık gibi bir çok konuda yazı bulabilirsiniz.

12- Obiranne.net: “Anne olmak hayata geliş amacımmış “ diyen Müge Özçakır, blogunda kızıyla deneyimlerini, anne, bebek hakkında birçok bilgi paylaşıyor. Müge Özçakır’ı web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

13- Pratikanne.com: Kendi sözleri ile pratikanne, blogunu “Bu blog hem kişisel bir blog, hem anne blogu, hem kadın blogu hem de daha fazlası” olarak özetliyor. Blogda bebek bakımı, yemek tarifleri, kitap önerileri gibi birçok konuda yazılar bulabilirsiniz. Pratikanne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

14- Deli-anne.com: Yaşam sevinci, mutluluk dersleri, yol hikayeleri, ruh yolculuğu gibi konu başlıkları ile diğer anne bloglarından farklı olan bu blogu takip etmenizi öneririz. Delianne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

15- Annepisi.com: “ Anne, bebek, çocuk, çocuklu yaşam ve aile olmak…” sloganı ile yola çıkan Annepisi blogunda bebek bakımı, günlük yaşam gibi birçok konuda yazılar bulabilirsiniz. Annepisi’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

16- Annekaz.com: Kendisini “ Üç çocuklu bir hayat yolcusu” olarak tanımlayan Anne Kaz blogunda, güzellik, sağlık, dekorasyon ve çocuk gibi birçok konuya yer veriyor. Annekaz’ı web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

17- Ozgekopuz.com: Özge Kopuz neden blog yazdığını, kendi cümeleriyle “Hayattaki en büyük aşkımla evlenerek hayatımda farklı pencere açarken oysaki en büyük değişimi çocuklarımla yaşadım…Mutluluk ve huzurun bir arada ilerlediği bu macerada yaşadıklarımı paylaşmak, benzer heyecan ve beklentisi olan kişilere yol haritası çizmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek için blog yazmaya başladım. “ diyerek açıklıyor. Blogun da anne, bebek, yaşam,moda, makyaj, yemek tarifi gibi pek çok konuyla ilgili yazılar bulabilirsiniz. Özge Kopuz’u web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

18- Bekaranne.com: Blog sloganı “Minimum travma, maksimum eğlence, bol gülme, ağlama, şaşkınlık, sabır, mutluluk ve delirme anları ile bekar bir annenin tek başına sağlıklı bir erkek çocuk büyütme çabası.” olan Bekar anne blogun da tek başına çocuk büyütmenin zorlukları ve o zorluklarla başa çıkma yollarını anlatıyor. Bekar Anne kendi cümleleri ile blog amacını “Amacım acı dolu hikayeleri paylaşmak değil, amacım kadın ve anne olmak için hiç kimsenin gölgesi altında olmak zorunda olmadığımızı anlatmak, amacım yalnız olmadığımızı hissettirmek.” diye tanımlıyor. Bekar Anne’yi web sitesi dışında, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Not: Popüler Anne Bebek Blogları listesi zamanla değişebilir. Oluşturulan Popüler Anne Bebek blogları listesi tamamı ile kendi gözlem ve incelemelerimiz sonucunda oluşturulmuştur.

Umarız hazırlamış olduğumuz Popüler Anne Bebek Blogları listesi sizler için faydalı bir içerik olur.


Popüler Hobi Blogları ve Popüler Seyahat Blogları sayfalarımızı incelemek isterseniz linkler aşağıdadır;

Popüler Hobi Blogları

Popüler Seyahat Blogları

 

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

2 Yorum

  • Merhaba, bu sayfa sayesinde bir çok blogger anneyi takip etmeye başladım.

  • Benimde 20 aylık bir oğlum var, bütün blogcu anneleri tek çatıda topladığınız için teşekkürler, yararlı bir yazı olmuş…

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +