Misafir Blog Yazarı Olmak Nedir? Misafir Yazarlığın Faydaları Nelerdir?

Hepimizin bildiği gibi “misafir blog yazarı olmak” başka bir blog için yazarlık yapmak, yazılar yazmak demektir. Bizde bu yazımızda misafir blog yazarı olmak nedir? misafir yazarlığın faydaları nelerdir ? konularına biraz değinmek istedik.

  • Sitenize/blogunuza backlink alırsınız.

Misafir yazar olarak yazı yazdığınız site yazar bölümünde isminize ve bloğunuza baclink vermek zorundadır. Yazdığınız her yazı için sitelerden kendi bloğunuza backlinkler almış olursunuz. Misafir yazar olacağınız sitenin takipçi sayısının fazla olması, kaliteli bir site olması sizin bloğunuza geri dönüş olarak fayda sağlayacaktır.

  • Ziyaretçi sayınız artar.

Misafir yazar olarak yazı yazdığınız sitenin takipçilerine ulaşacak, bloğunuzu bilmeyen insanları sitenize yönlendirme ve kendinizi onlara tanıtma fırsatı elde etmiş olacaksınız. Böylece sadık ziyaretçiler kazanma şansınız artmış olur.

  • Sitenize SEO açısından olumlu katkı sağlar.

Sitenizin ziyaretçi sayısı artınca arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız ve görünürlüğünüz artar. Blog konunuza uygun sitelerde misafir yazarlık yapmanız hedef kitlenize daha kolay ulaşmanızı sağlar.

  • Sitenize misafir yazar bulmanız kolaylaşır.

Başka blog yazarları için örnek olmuş olursunuz ve misafir yazar olmak isteyenleri sitenize yönlendirmiş olursunuz.

  • Başka blogların içerik üretmesine katkınız olur.

İçerik üretmekte zorluk çeken ya da farklı bakış açısına sahip kişileri, yazıları bünyesinde barındırmak isteyen blogların gelişmesinde katkınız olmuş olur.

  • Blog çevrenizin gelişmesini sağlar.

Misafir yazarlık yaparak başka bloglardan çevre edinebilirsiniz. Yeni blog sahipleri ile tanışabilir, onlarla etkileşim kurabilirsiniz. Hatta belki ortak projelere imza atabilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse; başka bloglarda misafir yazar olarak yazı yazmak hem bloğunuzu hem de kendinizi geliştirmek için iyi bir fırsattır.

Yukarıda saydığımız Misafir Blog Yazarı Olmak Nedir? Misafir Yazarlığın Faydaları Nelerdir? konusuna birçok başlık ekleyebiliriz. Sizin de aklınıza gelen önerileriniz varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

Eğer sizde misafir yazar olmak ya da blogunuzu sitemizde ücretsiz olarak tanıtmak isterseniz tıklayınız.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +