İyi Bir Blogger Olmak İçin yapmanız gerekenleri sizin için sıraladık. Blog Nasıl Açılır ve Blog Konusu Nasıl Bulunur? sorularınıza cevaplar buldunuz sıra geldi İyi Bir Blogger Olmak İçin yapmanız gerekenlere…

Artık blogunuzu açtınız neler yazmalısınız? Nasıl yazmalısınız? Ya da yazdıklarınızı nasıl daha fazla insana ulaştırmalısınız? Bu soruların cevaplarını sizler için listeledik.

İşte iyi bir blogger olmak için 10 ipucu;

–          İçeriğiniz kaliteli, ilgi çekici, anlaşılır bir dille yazılmış olmalıdır. Yazı yazarken dil bilgisi ve yazım kurallarına dikkat edin.

–          Site tasarımınız blogunuza uygun, sade, anlaşılır ve okuyucuyu yormayan tasarıma sahip bir tema olsun. ( İnternet’te ücretsiz ve kullanımı kolay yüzlerce tema seçeneği bulabileceğiniz site var)

–          Kategorilerinizi siteye uygun ve anlaşılır olarak belirleyin.

–          Yazı başlıklarınız dikkat çekici ve yazı konusu hakkında bilgi vermelidir.

–          Yazılarınızda size ait bir tarzda olsun. Merak etmeyin yazım şeklinizin ve anlatım diliniz gün geçtikçe daha da iyi bir hale gelecektir.

–          Her şeyin hızlı olduğu günümüzde blog okuyucularının da çabuk sıkıldıklarını unutmamak gerekir. Yazılarınızı çok uzun tutmamaya dikkat edin. Eğer uzun yazmanız gereken bir konuysa paragraflara bölün ya da yazıda görseller kullanmaya çalışın.

iyi bir blogger olmak için 10 ipucu

iyi bir blogger olmak için 10 ipucu

–          Okuyucularınızı sitenizde tutmak için her gün sitenizin de bir şeyler paylaşmaya dikkat edin. Mümkünse bir paylaşım planlaması yapın ve belirlediğiniz plana uymaya çalışın.

–          Okuyucularınızı yorum yapmaya yönlendirin ve onların görüşlerini alın. Yapılan yorumlara cevap verin.

–          Blog sitenizi daha fazla tanıtmak ve daha fazla okuyucuya ulaşmak için yazdıklarınızı blog sitenize ait sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın.

–           Samimi olun. Okuyucular sizi kendilerine ne kadar yakın hissederlerse sizi takip etmekten o kadar zevk alacaklardır ve bunu devam ettireceklerdir.

İyi bir blogger olmak için yapılması gerekenlere daha birçok başlık ekleyebiliriz. Sizin de aklınıza gelen ipuçları varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +