Instagram’da Blogger Olmak – Instablogger olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu 🙂

Hemen hepimizin hatta annelerimizin, babalarımızın çoğu akrabamızın artık bir Instagram hesabı var.

Teknoloji çağında yaşadığımız şu günlerde en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platfromlarından biri olan Instagram’da blogger olmak (kısa adıyla Instablogger) neredeyse herkes tarafından yapılmakta veya yapılmaya çalışılmakta.

Instagram’da herkes kendi hünerlerini sergiliyor, gittiği yerleri hikayelerine, profiline yüklüyor veya bir yeteneği varsa onun üzerinde bir profil inşaa ediyor. Moda, hobi, seyahat, teknoloji, anne bebek gibi kategoriler de instagram profilleri mevcut.

Ama işin zor tarafına gelecek olursak Instagram’da blogger olmak için erişilmesi gereken bir popülerlik veya takipçi sayısı var.

Instagram’da tanınan bir blogger olmak için kesinlikle sadık bir takipçi listeniz olmak zorunda, daha sonra geniş takipçi kitlelerine ulaşmaya çalışmanız gerekiyor ki bu da gerçekten çok büyük bir emek ve zaman istiyor.

Instagram’da blogger olmak için yerinizi sağlamlaştırmanız şart öncelikle fake (sahte) takipçi almamanız gerekir ki bu takipçiler sizi zamanı geldiğinde terk etmesin.

Instagram’da blogger olmak sorusuna tek bir cevap vermek çok zor. Faydalı olduğunu düşündüğümüz birkaç ipucu ile bu yazıyı sizler için derledik. Keyifli okumalar, bol takipçili günler 🙂

 

  1. Instagram’da Blogger Olmak İçin En Önemli Birinci Madde İÇERİK !

Bir eğlence biçimi ya da bir kariyer olarak Instagram’da blogger olmak için en önemli adımı iyi içerikler üreterek sağlamalısınız. Hiç kimse kötü ve anlamsız fotoğraflara bakmaz.  Instagram’ın tek bir amaç üzerine kurulduğunu unutmayın; harika fotoğraflar paylaşmak! Sizin de ilk çaba sarf edeceğiniz iş budur. İyi Fotoğraflar ve Videolar üretmek.

 

  1. Belirli bir Tema’da Instagram Profil Oluşturma!

Instagram’da blogger olmak için ikinci mesele, ilgi çekici konseptler yaratmakta. Eğlenceli, komik ve ilginç fotoğrafların Instagram kullanıcıları arasında yayılması an meselesi. O yüzden, popüler zevke hitap eden ancak kendi bireyselliğinizi de vurgulayan fotoğraflar çekmeye özen gösterin. Instagram bloggerı olmak herkesin harcı değil.

Tema derken neyi kastediyoruz? Kendinize içerik üretmek için bir konu belirleyin. Örneğin, moda, seyahat, yaşam veya makyaj Instagram’da blogger olmak için popüler temalar arasındadır. Bir tema üzerinde çalışmak, sizi çok takipçili bir Instagram bloggerı olma yolunda en ileri seviyeye kadar götürecektir. Bu madddemizi kesinlikle göz ardı etmeyin. Belirli teması ve ya konsepti olmayan bir profili kimse takip etmek istemez.

  1. Dürüst ve Anlamlı Yorum Yapın ve Almayı Sağlayın

Başarılı bir Instagram bloggerı olmak için başka bir maddemiz ise diğer popüler ve çok takipçili hesaplarla mutlaka iletişim içinde olmaktır ve birbirinizi desteklemektir. Ancak bu iletişimin elbette birtakım incelikleri var. Eğer bir fotoğrafa yorum yaparak kendi hesabınızı popüler hale getirmek istiyorsanız, yorumlarınızın sizin gerçek düşüncelerinizi yansıtması ve anlamlı, faydalı, samimi olması beklenir.

 

  1. Takipçilerinizle İletişim Halinde Olun

Popüler bir blogger olmak için, mevcut takipçilerinizin sizi başka kişilere tavsiye etmesini önemsemelisiniz. Bu da ancak mevcut takipçilerinizle samimi bir ilişki kurmakla olabilir. Takipçilerinizin yorumlarını, beğenilerini önemseyerek ve onlara geri bildirimlerde bulunarak hem size bağlı bir kitle yaratabilirsiniz.

 

** Instablogger Neleri Asla Yapmamalı !

Instablogger, asla, takipçi sayısı yüksek bloggerların fotoğraflarına “hesabıma beklerim” tarzında yorumlar yazmamalı. Bu söylem sizi “samimi” değil tam olarak “fırsatçı” yapar. Eğer sizin edinmek istediğiniz kitleyle aynı kitleye sahip olduğunu düşünüyorsanız, ona yorumlar bırakabilir, o hesaptaki fotoğraflara daha aktif ve anlamlı yorumlar yapabilirsiniz. Bu size yeni ve sadık takipçiler kazandıracaktır.

Eğer Instablogger olmak konusunda sorularınız varsa, bize sorabilirsiniz. Sorularınızı yorum olarak bırakabilir ya da sosyal medya kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +