Blog Tanıtımları Kişisel Bloglar Yaşam

HaYELDAmlası Kitap ve Yaşam Blogu hepsiblogger.com’da

hayeldamlasi

Merhaba bugün blog tanıtımında farklı bir şey denemek istedik ve “HaYELDAmlası” blogunun sahibi Yelda Ergin Öztürk ile aşağıdaki röportajı gerçekleştirdik.

Öncelikle biraz HaYELDAmlası blogundan bahsedelim: Blog;  kitap yorumları, yemek tarifleri, kendin yap, gezi ve alışveriş gibi birçok başlığın yer aldığı geniş yelpazeli bir blog olarak bizlere rehberlik etmektedir.

Şimdi Yelda Hanım’ın kendini ve blogunu anlattığı röportajımıza geçelim. Keyifli okumalar dileriz 😉

Merhaba Yelda Hanım, Öncelikle bu röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bize Blogger olmak dışında mesleğiniz ve yaptıklarınız hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

 Merhaba teşekkür ederim öncelikle ilginiz ve desteğiniz için hemen cevaplara geçeyim o halde. Asıl mesleğim hemşire. Yıllarca aktif olarak, ilk başlarda çok severek fakat son zamanlarda sistemin azizliğine uğradığından ve eskisi gibi yeterince saygı görmediğinden büyük bir yorgunlukla yaptığım ama her ne olursa olsun esasen İNSANA YARDIM özellikle sağlıklarını kazanmada, devam ettirmede onlara her aşamada yardımcı olduğumuz bu MESLEKTE iyi ki yapmışım dediğim zamanlar çok olmuştur. Son 1 yıldır çalışmıyorum. 3.sınıfa giden bir oğlum var şu aşamada bol bol bir daha geri gelmeyecek zamanları birlikte geçirmeye gayret ediyorum.  Kitap okumayı çok seviyorum, mutfakta vakit geçirmeyi, kanaviçe işlemeyi. Arkadaşlarla belli zamanlarda bir araya gelerek kitaplar hakkında bol bol sohbet etmeyi, yeni yazarlar, yayınevleri, kitaplar keşfetmek bence şu yaşadığımız dünyayı anlamlı kılan şeylerden biri.

Blogger olmaya nasıl karar verdiniz? Sizi blogger olmaya yönlendiren nedenler nelerdir?

Blog yazmaya 2010 yılında başladım. Okumayı çok severim dedim ya yukarıda işte okuduğum, öğrendiğim şeyleri herkesle bir platformdan paylaşmak adına blog açtım. Öncesinde blogları çok okurdum, etkileşim çok güzel, her ne kadar yüz yüze olmasa da soru sorduğunuzda cevap alabileceğiniz güzel bir platform. Ve sevmeden yapamayacağınız bir şey, çünkü zaman ayırmak gerekiyor, çaba sarf etmek gerekiyor.

Bize bloğunuzu birkaç cümle ile tanımlar mısınız ?

Öncelikle 2010 yılında blogspot uzantılı açmış olduğum birkaç blogum vardı. Birtanesi sadece yemek tarifleri üzerine diğeri gezdiğim yerler, okuyup sevdiğim ve paylaşmak istediğim yazılar,kitaplar, kanaviçelerim, sinema, tiyatro v.b. yani yaşama dair ne varsa …….. Fakat daha sonra iki hesabı ayrı ayrı yönetmek zor olunca hepsini domain satın alarak tek bir hesap hayeldamlasi.com da topladım ve başlıklar halinde kategorilere ayırarak tek bir adresten ulaşmak istedim blog okuyucularına.

Esasen bloglara baktığımda çoğunlukla hepsi tek tema üzerine , spesifik bir konuda paylaşımlar yapıyor evet benim de daha önce öyle olmasına rağmen daha sonradan hepsini aynı çatıda topladım. Merak edilen başlıklarda tek bir adresten kolayca ulaşılabilsin diye. Daha çok kişiye hitap edebilmek adına.

Blogger olarak bu yolda hedefleriniz nelerdir?

Öncelikle güncel konularda gündemi yakından takip edip ,faydalı olunabilecek ve daha çok kişiye ulaşabilmesi yararlı bilgileri daha kapsamlı araştırıp paylaşabilmek. Etkinlikleri duyurmak. Günümüzde hızla değişen durumlara hakim olabilmek ve daha sık güncelleme yapabilmek.

Blogger olmak isteyenlere onları yönlendirecek birkaç tavsiye verebilir misiniz?

Blog yazmaya başlamadan önce gerçekten ne istediğinizi ölçüp tartın. Yapmak istediğinizden ve sürdürebilirliğinizin olacağından emin olduktan sonra bu yola girin. Çünkü önceden takip ettiğim fakat sonrasında blog yazmayı bırakmış adresler olduğunda çok üzülüyorum. Bir eksiklik hissediyorum adeta. Tek bir konuya yoğunlaşacaklarsa da hakkını vererek yapsınlar geç te olsa karşılığını yorumlarda beğeni ve yapıcı eleştiriler olarak alıyorlar. Bu insanı daha da mutlu ve motive ediyor. Mutlaka ilgi duyduğu blogları takip etsinler, yorumlaşarak etkileşimde kalsınlar, pasif izleyici olmasınlar ki kendisinin de tanıtımını böylelikle yapabilsin. Dedim ya post paylaşmak kadar paylaşılanları takip etmek de önemli.

Son olarak blogger severler sizi nereden takip edebilirler ?

haYELDAmlası’nın güncel yazılarını takip etmek isterseniz tıklayınız

Facebook sayfası için tıklayınız

Instagram sayfası için tıklayınız

Twitter sayfası için: tıklayınız

Pinterest sayfası için: tıklayınız

Tumblr: hayeldamlasi

Linkedin: Yelda Ergin Öztürk

Yelda Hanım’a tekrar teşekkür ediyor, blogunda ve yaşamında kendisine başarılar diliyoruz.

Yeni bloggerlar ile tekrar karşınızda olmak dileğiyle.

Sizde ücretsiz blog tanıtımınızı bizimle yapmak isterseniz [email protected] adresinden veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca diğer Blog Tanıtımlarını incelemek isterseniz lütfen buraya tıklayın…

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

1 Yorum

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +