En Popüler Seyahat Blogları; Gezmeyi hepimiz çok severiz ancak şartlar, birçoğumuzun çalışma şekli, vaktimizin kısıtlı oluşu derken maalesef istediğimiz kadar gezme şansımız olmuyor. Belki bazılarımızın içindeki gezgini uyandırır ya da gezmemiz için bize fikir verir diye düşündük ve gezme işini profesyonel işi haline getirmiş ya da hayatının en büyük amacı olarak seyahat etmeyi seçmiş olan En Popüler Seyahat Blogları’nı sizin için listeledik.

Aşağıda listelediğimizdeki en popüler seyahat blogları listesi dışında, sizde bir seyahat bloguna sahipseniz ya da bildiğiniz öğretici bir en çok takip edilen seyahat blogu varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

1- oitheblog.com: Kendi anlatımları ile bloglarını “2 yakın arkadaş Öykü Doğan ve İdil Atay‘ın, gezdiklerini, gördüklerini, sevdiklerini, bildiklerini başka insanlara haykırma çabası.” olarak tanımladıkları, eğlenceli ve güzel fikir alabileceğiniz bir blogları var.
2- varunagezgin.com: Eskişehir’de gezmek için yaşayan, yaşamak için gezen bir grup gönüllü seyyah olarak kendilerini tanımlayan, Varuna Gezgin grubunun Eskişehir, İzmir ve Ankara’da cafeleri bulunuyor. Bloglarında seyahat ile ilgili bir çok öneri bulabilirsiniz.
3- kesfetsene.com: Taflan ve Barış adlı beyaz yakalı çalışan olan iki yakın arkadaşın “Dünya Senin Hadi Keşfetsene” sloganı ile yola çıktıkları, düşük bütçe ile seyahatler hakkında rehberlik yaptıkları seyahat blogu. İçerikleri özgün ve bir o kadar bilgi verici. Takip etmenizi öneririz.
4- celebialper.com:Seyahat Özgürlüktür” sloganı ile yola çıkan Çelebi Alper, Paris, Roma gibi bilindik rotalar yerine Küba’nın kasabaları gibi daha az bilinen rotalarını tercih ediyor ve blogun da bunları anlatıyor. Sizde farklı rotaları sevenlerdenseniz, takip etmenizi öneririz.
5- yoldaolmak.com: Seyahat etmeyi ve keşfetmeyi seven Kemal Kaya’nın seyahat blogu. Gezip gördüğü yerler hakkında görüşlerini anlattığı blogu bizce takip etmeye değer kalitede.
6- bizevdeyokuz.com: Duygu Şar ve Bilgehan Çelik’in birlikte gezip, gezdiklerini bizlerle paylaştıkları çok eğlenceli ve takip etmekten keyif alacağınız blogları. Bizce kendilerinin çekmiş oldukları gezi videoları blogları kadar keyif verici, izlemenizi ve takip etmenizi tavsiye ederiz.
7- baskaturlubirsey.com: İsmail Özger ve Özcan Bostancıya ait seyahat blogu. Birlikte gezip hayatı keşfetmeye ve bloglarında bu deneyimlerini bizlerle paylaşmaya devam ediyorlar.
8- birhayalinpesinde.com: Deniz Pehlivan; 27 yaşında 61 Ülke 270 Şehir görmüş, seyahati hayatının en büyük tutkusu yapmış bir gezgin. Blogunda yapmış olduğu seyahatleri, gördüğü yerleri ve gitmek isteyenlere seyahat ipuçları sunuyor.
9- gezginimgezgin.com: Gezme ve yazma tutkusuyla yola çıkan Tülay Yücel’in kurucusu olduğu, içinde birçok gezginin yazılarının bulunduğu zengin içerikli bir seyahat blogu. Takip etmenizi tavsiye ederiz.
10- simdigezelim.com: Başar Kurtbayram’ın kendi tanımlaması ile “keyifli, güvenli ve hesaplı seyahat etmek” isteyenlere yönelik gezdiği 132 ülke hakkında seyahat önerileri veren, deneyimlerin paylaştığı blogu.
11- gezenanne.com: Embiye Ülgen blogun da gezi anlayışını “Gezmek benim için bir tutku. Benim gezi anlayışım, makul maliyetler içerisinde kaliteden ödün vermeyecek şekilde gezmek” diye tanımlamış. Blogunda gezdiği yerler hakkında fikir, tavsiye bulabilirsiniz.
12- cesurgezgin.com: “Dünyayı Dolaşıyoruz” sloganıyla yola çıkan cesurgezgin.com, yurt içi ve yurt dışı gezileriniz için size rehberlik etmekte ve vizeleryemeklerkültürlerkalacak yerler ve aktiviteler hakkında bilgiler aktarmaktadır.
13- ayagimintozuyla.net: Melike Kutlay Cengiz’ e ait, çeşitli gezi rehberleri ve seyahat üzerine liste konseptli yazılar içeren bir blog.
14- bencetatil.com: Dilek Vidana Tavaşoğlu ve H. Hür Tavaşoğlu çiftinin seyahat tutkusunu diğer insanlarla paylaşmak için yola çıktıkları, farklı tatil seçenekleri ve fikirleri paylaşmak isteyen tatil severleri bir araya getirip buluşturmayı amaçlayan bir seyahat blogu.
15- gezgincift.com: Neslihan Öztürk Özkaya ve Orkun Özkaya çiftine ait gezi ve seyahat blogu. Blogda seyahat deneyimlerini ve gezdikleri yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Takip etmenizi öneririz.
16- rotasizseyyah.com: Mehmet Genç tek başına seyahat eden ve blogunda ayrıntılı bir şekilde deneyimlerini paylaşanlardan. Kendisinin blogu dışında “Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri” ve “Rotası Seyyah Yol Hikayeleri 2” isimli 2 adet kitabı bulunmaktadır.
17- bekransarsilmaz.com:Yol Hiç Bitmez, Uzar Gider…” sloganı ile yola çıkan 67 ülkeye ayak basan gezgin doktor Bekran Sarsılmaz’ın anılarını paylaştığı gezi blogu.
18- bilinmeyenrota.com: Tuğçe Makarnacı’ya ait tek kadın seyahat etmenin incelikleri hakkında bilgiler veren, seyahat etmeye dair bir çok bilgi bulabileceğiniz blog.
19- cokokuyancokgezen.com: Sevil Mert kendini “Çok Okuyan Çok Gezen” olarak tanımlıyor. Seyahat tutkusunu ve deneyimlerini blogunda bizlerle paylaşıyor.
20- evbezgini.com: Nur Banu Molla’nın gezip gördüklerini kendi tarzı ile anlattığı seyahat blogu.
21- farelikoyunhayalcisi.blogspot.com.tr: Blogunu biraz incelerseniz kendisine sıra dışı bulabilirsiniz. Dur durak bilmeden geziyor ve blogunda bu yazılarını bizlerle paylaşıyor. Kendisini takip etmezseniz çok şey kaçıracağınızı belirtmeliyiz.

Türkiye’nin En Popüler Seyahat Blogları listemizde yer alan 28 en iyi gezi blogunun çoğu blog alt yapısı olarak wordpress kullanmaktadır. Ücretsiz wordpress vb. platform ile başarılı olmanın diğer siteler ile rekabet halinde olmanın zor olmadığını kanıtlamış oluyor.

Ama benim aklımda herhangi bir blog konusu yok diyorsanız; blog konusu nasıl bulunur sayfamızı ziyaret ederek fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca sizde kendinize bir wordpress blogu açmak isterseniz wordpress kurulumu sayfamızı ziyaret ederek, adım adım wordpress kurulumunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Blogunuzu kurduktan sonra iyi bir blogger olmak için yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekiyor. Hepsiblogger olarak burada da sizi düşündük ve iyi bir blogger olmak için yapılması gerekenler sayfasını sizin için hazırladık.

Herşey hazır wordpress blog sitenizi kurdunuz, blog konusunu hazırladınız ve artık blog yazılarınızı giriyorsunuz.

Site için bazı beklentileriniz elbette olacaktır, site üzerinden reklam alıp para kazanmak gibi, burada size fikir vermek için blog yazarak para kazanma adlı yazımızı sizin için hazırladık. Eğer yazımızda bulunan maddeleri gerçekleştirirseniz wordpress blogunuz üzerinden hatırı sayılır bir miktarda reklam geliri sağlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +