TCDD’nin Ankara-Kars arası Doğu Ekspresi seferlerine ilgi sosyal medya sayesinde patlama yaptı. Foto- Tur düzenleyen çok sayıda grup da, Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmeye başladı.

Ankara’dan Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum güzergahını izleyen Doğu Ekspresi treni, yaklaşık 24 saatlik yolculuğun ardından yolcularını Kars’a ulaştırıyor.

Doğu Ekspresi treniyle Kars’a gelen vatandaşlar yüzeyi tamamen buz tutan Çıldır Gölü, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Ani Örenyeri ve Sarıkamış‘ı ziyaret ediyor.
Çıldır Gölü‘nün buzla kaplı zemininde atlı kızaklarla tur atmayı da ihmal etmiyor.

Her yaştan insanın seyahat ettiği Doğu Ekspresi’nde yolcular, yanlarında getirdikleri yiyecekleri birbirleriyle paylaşıyor, düzenledikleri etkinliklerle eğlencenin tadını çıkarıyor.

Kompartımandaki pencereleri rengarenk led ışıklarla aydınlatan yolcular, seferlerine ayrı bir keyif katıyor. Üniversite öğrencilerinin ağırlıklı olarak bulunduğu trende yolculuk, şarkılar ve türkülerle unutulmaz hale geliyor.

1- Doğu Ekspresi Hangi İstasyonlarda Duruyor ?

Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı’ndan kalkıyor ve Kars Tren Garı’na kadar gidiyor. Ara duraklar ise, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum. Ara duraklarda ise ne kadar duracağı belli olmuyor.

2- Doğu Ekspresi Yolculuğu Ne Kadar Sürüyor ?

Tren, Ankara Garı’ndan her gün saat 18:00’de kalkıyor ve ertesi gün saat 18:30’da Kars Garı’na varıyor. Yani toplam yolcuğunuz 24,5 saat sürüyor.

3-Doğu Ekspresinde Hangi Vagonu Tercih Etmeli

Yataklı vagonlar iki kişilik. Ranza şeklinde iki adet yatak, bir dolap, dolabın içinde mini bir buzdolabı ve lavabo var. Kuşetliler ise 4 kişilik. Pulman bildiğimiz sadece koltuk. Yataklı vagon diğer yerlere göre her zaman daha rahattır.

4- Doğu Ekspresinde Yemek Bulunuyor mu?

Trende bir de yemekli vagon var. 4’er kişilik masalar halinde bir restorandan oluşuyor ve menü mevcut. Menüde yazan her şey bulunmuyor ancak aç kalmazsınız. Fiyatlar ise makul.

Doğu Ekspresi Yolculuğuna Hangi Bloggerlar Gitti ?

1- Oitheblog.com
Ocak ayı içinde bu yolculuğu yapan oitheblog, yazılarından ve sosyal medya hesaplarından paylaşımlarını takip ettiğimiz üzere Doğu Ekspresi ile Kars Yolculuğundan çok memnun olarak dönmüşler. Bunu yaptıkları her paylaşımda ve bloglarında yazdıkları yazılarda da görebiliyoruz. Doğu Ekspresi ile Kars Yolculuğu hakkında yazdıkları ve kendi bloglarında yayınladıkları yazıları sizin için aşağıya ekledik, keyifli okumalar…

a. Oitheblog Kars Gezi Rehberi

b. Oitheblog Kars Serüveni

2-Birhayalinpesinde.com

Aralık ayı içinde bu yolculuğu yapan bir hayalin peşinde “Deniz Pehlivan” yazılarından ve sosyal medya hesaplarından paylaşımlarını takip ettiğimiz üzere Doğu Ekspresi ile Kars Yolculuğundan çok memnun olarak döndüğünü anlıyoruz. Deniz Pehlivan hem sosyal medya hesaplarında hemde hazırladığı youtube vlog’unda bu yolculuk ile ilgili detaylı tüm bilgileri veriyor. Alttaki linklerden Doğu Ekspresi ile yolculuğun tüm detaylarını öğrenebilirsiniz, keyifli okumalar…

a. Birhayalinpeşinde Kars Bilgileri

b. Birhayalinpeşinde Kars Vlogu

c. Birhayalinpeşinde Kars Rehberi

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +