Blog Konusu Nasıl Bulunur ? Blog Konusu Önerileri

Blog açmaya karar verdiniz ancak hangi konuda blog açacağınızı bilemiyorsunuz merak etmeyin yalnız değilsiniz. Blog konusu belirlemede zorlanan insan sayısı tahmininizden fazla. Bizde bu yazımızda blog konusu nasıl bulunur? Hangi konuda blog açmalıyım? gibi sorularınıza çözüm bulmanızı sağlamak ve sizlere yardımcı olmak istedik.

Blog konusu seçimine geçmeden önce hazır bir blog siteniz var mı? Eğer cevabınız evet ise o zaman işin başlangıç aşamasını geçmişsiniz demektir. Eğer cevabınız hayır ise öncelikle Blog nasıl açılır ve blog açma rehberi sayfamızı incelemenizi öneririz.

Gelelim blog konusu nasıl bulunura; blog konusu seçerken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken şey, sevdiğiniz, bilgi sahibi olduğunuz ya da ilgi alanınıza giren bir konu seçmenizdir. Eğer sırf popüler ve insanların ilgisini çeker diye düşündüğünüz için bir konu seçerseniz zamanla yazacak şeyler bulmakta zorlanabilirsiniz ya da sevdiğiniz bir konu olmadığı için yazmaktan sıkılabilirsiniz.

Aşağıda blog konusu seçerken size fikir verebilecek birkaç konu başlığı görebilirsiniz.

Seyahat/Gezi Blogu

Gezmeyi seviyor ve hayatınızda seyahat etmeye önemli bir yer veriyorsanız blog konusu olarak seçebileceğiniz bir konu olabilir. Seyahat bloğu yazmak hem kolay hem de zevklidir. Gezdiğiniz yerleri anlatabilir, insanlara tavsiyelerde bulunabilir, gezi rotaları belirleyerek bloğunuz da bunları paylaşabilirsiniz. Gezi blogu yazmanın zor olan tarafı ise gezecek zaman bulmakta zorlanmanızdır. Seyahat blogunuzu alan belirleyerek (şehir içinde gezi, yurtiçi, yurt dışı vb.)yazabilirsiniz. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer seyahat bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Teknoloji Blogu

Teknoloji en çok tercih edilen blog konularından biridir. Teknoloji blogu çok olduğu için bu alanda iyi bir yer edinmek biraz daha zordur. En iyi bildiğim ve en çok sevdiğim konu teknoloji,  ben kendime güveniyorum bu alanda başarılı olarak iyi bir yer edinirim ve diğer bloglardan ayrılırım diyorsanız bu alanı tercih edebilirsiniz. Teknoloji çok geniş bir alana sahip olduğu için konu bulmakta zorlanmayacağınızdan eminim. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer teknoloji bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Moda/Alışveriş Blogu

Hepimiz günlük yaşantımızda alışveriş yapıyoruz. Alışveriş ve moda benim için çok önemli ve sevdiğim bir alan diyorsanız moda ya da alışveriş konusu üzerine bir blog açabilirsiniz. Blogunuzda yaptığınız alışverişleri anlatabilir, ürünler üzerine kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilir, ürün tavsiyelerinde bulunabilirsiniz. Alışveriş blogunuz da ürün tanıtımı yaparak reklam anlaşmaları yapabilir ve bunu ek gelire dönüştürebilirsiniz. Alışveriş ve moda blogları da çok takip edilen ve sevilen bloglar arasındadır. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer moda/alışveriş bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Hobi Blogu

Sanırım en keyif alarak yazılacak bloglardan biri hobi blogudur. Eğer herhangi bir alanda yeteneğiniz, el beceriniz varsa bu konuyla ilgili bir blog sahibi olabilirsiniz. Örneğin örgü yeteneğiniz varsa yaptığınız örgüleri anlatabilir, yapım aşaması için videolar çekebilir ve blogunuz da yayınlayabilirsiniz. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer hobi bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Yemek Blogu

Yemek yapmayı ve yemeyi seviyorsanız bu konu üzerine bir blog sahibi olabilirsiniz. Yaptığınız yemeklerin tariflerini paylaşabilir, yapım aşamalarını resim ve videolarla yayınlayabilirsiniz. Bu alanda çokça blog görebilirsiniz ancak aralarından sıyrılmak ve başarılı olmak için yapmanız gereken sadece bir tık farklı bir blog yaratmaktır. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer yemek bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Anne Bebek Blogu

Son dönemlerin en popüler blog konularından biridir. Eğer bu konularda deneyim sahibiyseniz ya da bu sürece yeni başladıysanız; hamilelik süreci, doğum, bebek bakımı gibi konular üzerine deneyim ve fikir paylaşımı yaparak çokça içerik oluşturup bir blog yazabilirsiniz. Zamanla bu alanda büyüyerek popüler bir anne bebek bloguna sahip olup, tek iş olarak bunu yapan ve bundan para kazanan birçok blog yazarı bulunmaktadır. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer Anne Bebek bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Kişisel Deneyim Blog

Mesleki deneyimlerinizi, bu alandaki görüşlerinizi anlatabilirsiniz. Hangi konuda olursa olsun deneyimlerinizi paylaşarak, fikir ve düşüncelerinizi yazarak bir blog oluşturabilirsiniz ya da içinizden gelen farklı konularda yazılar yazabilirsiniz. Bizce farklı konular seçmektense bir alan üzerine yoğunlaşmak blogunuzun daha fazla tercih edilmesini sağlayabilir. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer Kişisel Deneyim bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Kültür Sanat Blogu

Sinema, tiyatro, kitap, edebiyat gibi konulara meraklıysanız ve bu konularda bilgi sahibiyim diyorsanız tercih edebileceğiniz bir konu olabilir. İzlediğiniz filmleri, tiyatroları anlatabilir, okuduğunuz kitapları üzerine yazılar yazabilirsiniz. Ülkemizde çok fazla bu konularda blog bulunmaması sizin için bir avantaj olabilir. Fikir vermesi adına sitemizdeki diğer Kültür Sanat bloglarını da inceleyebilirsiniz.

Blog konusu seçerken en önemli şey ilgilendiğiniz, bilgi sahibi olduğunuz ve sevdiğiniz bir konu üzerine blog yazmaktır.

Yukarıda saydığımız blog konularına daha birçok başlık ekleyebiliriz. Sizin de aklınıza gelen blog konusu önerileriniz varsa yorum kısmından yazarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

Ayrıca İyi Bir Blogger Olmak İçin 10 İpucu sayfamızı ziyaret edebilir, iyi bir blogger nasıl olmalıdır hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..

Yazar Hakkında

hepsiblogger

Hepsi Blogger sayesinde artık tek tek blogger aramak yok. Artık Blogger severler olarak sizler takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına, nasıl bu işe başladıklarına, nasıl bu kadar popüler olduklarına, en popüler ve güncel yazılarına, kendileri hakkında videolarına Hepsi Blogger üzerinden ulaşabileceksiniz.
Hepsiblogger'da Blogunuzu Tanıtmak İsterseniz Tıklayınız

Blogger olmak mı yoksa Vlogger olmak mı havalı?Yazıyı Oku
+ +